Novinky

Čo urobí mráz s nekvalitnou fóliou na auto?

 

Zdroj: Freepik

Fólie na auto sú skvelou voľbou, ak chcete svoje vozidlo skrášliť a zároveň pritom neminúť veľa peňazí.

Kvalitné fólie na auto však majú okrem estetickej funkcie aj ochrannú funkciu. Dokážu totiž ochrániť lak auta aj sklo pred poškodením. Pri výbere fólie na auto by ste si však mali dať pozor! Šetriť na kvalite fólie kvôli cene môže mať opačný účinok.

Nekvalitná, aj keď lacnejšia fólia bude mať totiž podstatne kratšiu životnosť oproti kvalitným značkovým fóliám. A nebude ani taká odolná voči vonkajším vplyvom.

Na životnosť fólie vplývajú mnohé faktory, ako napríklad počasie či teploty. Najviac sú tieto vplyvy viditeľné počas jesene a zimy, keď sú výkyvy teplôt a počasia väčšie ako inokedy. Práve v tomto období sa môžu prejaviť rôzne nedostatky nekvalitných fólií. Patrí sem napríklad popraskanie či odlepenie fólie, ktoré zapríčiňujú príliš nízke teploty. Nepriateľom číslo jeden je však v zime soľ a nečistoty na cestách. Nekvalitné fólie na aute nie sú také odolné voči poškriabaniu od kamienkov a iných nečistôt, ako je to v prípade kvalitných značkových fólií.

Soľ dokáže nekvalitnú fóliu doslova prežrať

Určite by vás nepotešilo, keby vaša nedávno kúpená fólia nevydržala ani celú zimu a pri prvých mrazoch popraskala, alebo sa začala odlepovať. Pri nekvalitných fóliách na auto to nie je nič nezvyčajné. Neodborne aplikované fólie na auto sa tiež zvyknú po krátkom čase vlniť, alebo fialovieť.

Odstránenie takejto nekvalitnej fólie odborníkmi je náročné a z peňaženky vám vytiahne viac než 100 EUR. V konečnom dôsledku teda viac prerobíte ako ušetríte.

 Investícia do kvalitných fólií renomovaných značiek  ako Johnson Window Films, SunTek, 3M, či Winfol je preto určite lepšou voľbou. Aj keď je cena vyššia, životnosť fólií, ich odolnosť a záručná doba je neporovnateľne dlhšia.

Dôkazom spokojnosti sú výborné hodnotenia našich zákazníkov.