Ochrana karosérie

Keď investujete do auta, rozhodne to nie sú malé financie. Preto je dôležité starať sa o svoje vozidlo a neustále myslieť na jeho ochranu. Škrabance či odreniny od kamienkov či iného cestného odpadu môžu karosériu poškodiť a to je niečo, čo vôbec nie je príjemné. Ochranné fólie majú úžasnú možnosť auto a jeho karosériu ochrániť a vylepšiť jej vzhľad.

Prečo ochranné fólie?

Dôvodov, prečo sa rozhodnúť pre ochranné fólie je hneď niekoľko. V prvom rade majú dokonalé možnosti ochrany už existujúcej farby auta, čo priamo vplýva na jeho príťažlivý vzhľad aj po dlhšom čase. Auto si tak uchováva nádych novoty a udržiava si svoju hodnotu, čo môžete využiť v prípade budúceho predaja vozidla. Fólia je neviditeľná, no vozidlo ochráni naozaj dostatočne! Chráni napríklad pred soľou na cestách, kamienkami či inými voľnými predmetmi. Práve tieto maličkosti poškodzujú karosériu a jej farbu najviac. Chránené sú aj dvere či piate dvere a to najmä pred ostrými predmetmi ako sú kľúče, prstene či hodinky. Fólie majú samoregeneračné schopnosti a v prípade škrabanca sa dokážu samy „zahojiť“. Poskytujú dostatočnú ochranu aj pred škodlivým UV žiarením.

Typy ochranných fólií:

Hexis Bodyfence
Ochranná fólia Bodyfence od Hexis sa pýši efektívnou ochranou farby, schopnosťou samostatnej opravy a jednoduchou inštaláciou. Táto fólia okrem iného chráni aj pred externými vplyvmi, akými môžu byť škrabance, odrazy kamienkov, UV žiarenie či odretie. Ľahko sa čistí a bráni špine aby sa dostala k farbe.

Scotchgard
Fólia Scotchgard od známeho výrobcu 3M je unikátnym produktom, ktorá je odolná voči škvrnám a škrabancom, je dokonale priehľadná a odolná voči žltnutiu a ochráni farbu vozidla. Okrem toho má schopnosti samostatnej regenerácie a pýši sa vysokou odolnosťou a jednoduchou údržbou. Je výsledkom dlhoročným výskumov a pozorovaní, a tak patrí k špičke na trhu. Výhodou je aj jej prípadné bezpečné odstránenie a to, že nepoškodí farbu ani karosériu.

Paint Protection
Výrobca SunTek ponúka špičkovú ochrannú fóliu s názvom Paint Protection a už z jej názvu vyplýva, na čo je zameraná. Ide o výsledok prelomovej technológie, ktorá ponúka jedinečnú a neviditeľnú ochranu farby a ochranu karosérie pred kamienkami, soľou, hmyzom a iným odpadom na cestách. Samozrejmosťou je schopnosť samostatnej regenerácie. Fólia Paint Protection je odolná voči prasklinám a pýši sa vysokým leskom, čo dodá vozidlu originálny nádych. Ľahká inštalácia a dlhá životnosť sú výhodami, ktoré ocení každý milovník áut.

 

Prečo si vybrať AB spoločnosť Autofólie Bratislava?
Aj keď patrí aplikácia ochranných fólií k jednoduchším činnostiam, nesprávna montáž môže viesť k nedostatočnej ochrane. Keďže je táto fólia prakticky neviditeľná, podvodní predajcovia vás môžu ľahko oklamať a aplikovať ju nekvalitne a nepresne. Náš tím má s touto činnosťou dlhoročné skúsenosti, ktoré implementujeme aj do praxe. Výsledok na vašom aute je potom funkčný, kvalitný a odvedený profesionálne. Pracujeme len s tými najkvalitnejšími materiálmi a produktmi renovovaných svetových značiek.

Aplikovanie ochrannej fólie je možné prakticky na akékoľvek miesto karosérie – podľa vašich požiadaviek a špecifikácií. Najohrozenejšími časťami sú svetlomety, predný nárazník, predná kapota, spätné zrkadlá, lemy blatníkov a dverí, ale aj okolie kľučiek či nakladacia plocha kufra. Ak napríklad najviac využívate rýchlostné komunikácie, odporúčame ochrániť najmä prednú časť vozidla. Pri parkovaní na sídlisku je ideálne riešenie aplikovanie fólie po bokoch. Komplexné riešenie ponúka aplikácia ochrannej fólie na celú plochu vozidla.